Letecká doprava do zahraničí

Dominik

Právě jste zde:
Předpokládaný čas čtení: 1 min

V naší nabídce najdete více dopravců, které můžete využít pro zasílání balíčků do zahraničí. Doručení je proběhne obvykle do týdne do té nejzapadlejší části planety. Po Evropě to je běžně do druhého dne a do USA jsou to 2 dny. Letecká doprava má však své kladné i záporné stránky.

Mezi kladné stránky patří bezesporu rychlost doručení. Po Evropě lze běžně doručovat následující pracovní den (D+1). Není nad rychlost doručení. Každý, kdo si objedná by nejraději měl své zboží hned doma. A tak následující pracovní den je rychlost, kterou milují.

Obecně má tato doprava tři záporné stránky.

Za prvé je to vyšší cena v porovnání s běžnou pozemní dopravou. Máme u dopravců již historii, která nám přináší výrazné slevy. S touto slevou lze např. doručovat zásilky do 1 kg letecky po Evropě do druhého dne levněji, než pozemní dopravou, která trvá běžně několik pracovních dní.

Za druhé jsou to regulace obsahu zásilky. Letecky nelze posílat vše tak snadno jako po zemi. Existuje obor, který se jmenuje Dangerous Good Regulations (DGR), který stanovuje, co lze posílat a co ne. V jakém maximálním množství, jak musí být zboží zabaleno a podobně. Máme certifikaci DGR, tak jsme schopni posílat i nebezpečné zboží. Zajímavým faktem je, že Li-Ion baterie (do telefonů a notebooků) jsou nebezpečnější než např. radioaktivní prvky.

Za třetí je nutné počítat s celním řízením v zemi příjemce. K proclení je potřeba připravit průvodní dokumenty. To samozřejmě běžně děláme, potřebujeme od vás dopředu vědět celní klasifikaci zboží a ceny za které bylo zboží prodáno.

Letecká expresní doprava stále více získává na oblíbenosti. Tak jako je stále běžnější létat při cestě na dovolenou, stejně tak je stále běžnější nakupovat v zahraničí a dostat domů zboží rychle.

Pomohl vám tento článek?
Ne 0
Přečteno: 52