Sklad doma v obýváku?

Sklad doma v obýváku?

3 minuty čtení

“Tak na to zapomeň!” můžete slyšet od své drahé polovičky, když vás najde ve vašem společném obýváků mezi mnoha krabicemi s omluvným úsměvem na tváři. Ona nevidí, že si plníte svůj velký sen o podnikání a tohle je prostě daň začínajícího obchodníka. Ona vidí nechutný bordel.

 Máte mnoho řešení jak tento palčivý problém vyřešit. Můžete se rozvést s partnerem a sklad rozšířit také do ložnice, sáhnout hlouběji do kapsy a pořídit vlastní prostory, anebo využít fulfillment. Ale co to vlastně je?

U nás tomu říkáme jednoduše “balíčkování”. Jedná se v podstatě o skladování produktů, zpracování objednávek a posílání zboží konečným zákazníkům. Tento způsob skladování má několik výhod

  • Nemusíte doma vykřikovat věty typu: “Polovina obýváku je moje, tak si tady můžu dělat, co chci.”
  • Na dovolené už neprobdíte noci s myšlenkami na vaše nevyřešené objednávky.
  • Energii a čas, které jste dříve investovali do balení a posílání, můžete nyní investovat do rozvoje vašeho podniku a stát se úspšnějším obchodníkem.

Nic není jen růžové a ani fulfillment není úplně pro každého. Částečný problém pro nás mohou být například skleněné a těžké věci, protože zoží doručují stále jen lidé. Díky našim zkušenostem s výplňovými materiály už víme, po kterém zrovna sáhnout, aby zboží v pořádku doputovalo ke svému novému majiteli.

image2

Pokud jste ve čtení tohoto článku došli až sem, tak vás možná fulfillment opravdu zajímá a přemýšlíte, že by jste do toho snad i šli. Ale co peníze? Pro každého obchodníka zásadní otázka: “Kolik mě to tedy bude stát?”

Ceník těchto služeb se odvíjí od váhy zboží. U nás stojí například balík do 2 kg 40 Kč bez DPH, ale je také potřeba počítat s cenou za skladovací prostor (m2), který je do výšky palety a stojí 9,67 Kč bez DPH na den. Pro bližší info se můžete podívat přímo do našeho ceníku. Ve finále se v praxi stává, že vás vyjde tato služba paradoxně levněji, než když se o vše staráte sami. Je totiž potřeba zohlednit výhodnější ceny u dopravců, které máme domluvené, zbytečný pronájem celého skladu a především váš čas.

Pokud tedy prodáváte zboží na internetu, zkuste si odpovědět na to, jakou roli zde právě vy hrajete. Jste skladník? Jste účetní? Nebo jste obchodník?