Zavřít, či nezavřít e-shop v době dovolené?

Zavřít, či nezavřít e-shop v době dovolené?

Těšíte se na dovolenou? „Ano, ale…” toto vám odpoví každý e-shopař. Za tím nepříjemným “ale” následují obavy o podnik. Zavřít nebo nezavřít? Pojďte se s námi podívat, co vám přinese vaše rozhodnutí.

Náš zákazník – náš pán

„E-shop musí běžet nonstop. Asi na žádnou dovolenou nepojedeme” ujistí vás s ustaraným výrazem někteří začínající podnikatelé. Ti stejní lidé za pár měsíců nebo let své e-shopy zavírají. Už nemají energii, motivaci a ani zájem. Vyhořeli. Dovolenou si zaslouží každý. A každý ji potřebuje. Znáte termín Work-life balance? Jedná se o slaďování osobního a pracovního života. Nebo to také můžeme nazvat prevence před vyhořením. Nepodceňujte to a dovolenou si bez výčitek dopřejte. Získáte novou sílu, kterou pak investujete třeba do svého obchodu.

Nezájem, týden zavíráme

„Jsme snad taky lidi a potřebujeme si odpočinout, ne? E-shop v době naší dovolené na pár dní určitě zavřeme,” uslyšíte od zkušenějších obchodníků. Mají už něco za sebou a vědí, že občas je potřeba prostě vypnout. Jinak by se z toho zbláznili. Ale co takové rozhodnutí může přinést? Naštvané klienty, ušlé zisky, špatnou pověst. Dokážete si s tímto vědomím svou dovolenou na 100 % užít?

Zlatá střední cesta

Je dost pravdě podobné, že se vám během vaší dovolené budou v hlavě honit tyto otázky:

  • O kolik asi tak teď právě přicházím peněz?
  • Počkají klienti týden?
  • Nezalíbí se některému mému stálému zákazníkovi u konkurence?
  • Nepíše právě teď někdo negativní recenzi, že nebereme telefony?
  • Jak dlouho mi asi bude trvat, než všechno po příjezdu vyřídím?

Nemusí to tak být. Stačí, když váš e-shop na dovolenou pořádně připravíte. Víte jak? Zajistíte, aby vše šlapalo, jak má – bez vaší účasti. Vážně. Nikdo není nenahraditelný. Ani vy. Tedy částečně. Co za vás všechno firma poskytující fulfillment obstará?

  • Uskladní vaše zboží.
  • Rozešle zákazníkům to, co si objednali.
  • Vše eviduje a posílá pravidelné reporty.
  • Vyřídí za vás osobní odběry, pokud si klienti zvolí tento typ doručení.
  • Vyřídí případnou reklamaci dopravy.

Díky fulfillmentu si nikdo nevšimne, že jste na dovolené. Vše normálně funguje. Když vás přestane bavit opalování a popíjení drinků, zapnete si internet a zkontrolujete, jak se vašemu e-shopu daří. Váš online přístup do systému vám to umožní.

Za to nejspíš zaplatíme pěkný balík

Ani omylem. Platíte jen za tolik m², kolik využijete. U nás to je 290 Kč za m² do výšky jedné palety (tzn. 1,5 m). A dále platíte jen to, co pro vás děláme. Nemáte objednávky? Neplatíte za služby. Podrobnější informace o cenách najdete v ceníku. Práce e-shopaře je často pěkná řehole a odpočinout si potřebujete. Zkuste fulfillment, třeba se vám tato služba zalíbí a budete ji využívat i mimo dovolenou. Ono mít více času na marketing a rodinu také není k zahození.