3 důvody, proč vám fulfillment ušetří peníze

3 důvody,  proč vám fulfillment ušetří peníze

2 minuty čtení

V příručkách pro úspěšné obchodníky najdete důležitou radu. Ta často rozhoduje o úspěchu celého byznysu. Zní nějak takto: Pořádně si rozplánujte svůj čas, protože ho je sakra málo. Chytré příručky používají slova jako efektivita, produktivita a podobně. Výsledek je stejný – kdo neumí zacházet s časem, přichází o peníze. A peníze jsou v podnikání potřeba. Vypsali jsme pro vás 3 důvody, proč díky fulfillmentu ušetříte čas i peníze.

Víte, jak posílat balíky levněji?

Téměř každý den od nás odchází okolo 250 balíků. Naši dopravci si toho všimli. GLS, DPD i DHL vytušili, že neposíláme zrovna v malém množství a nabídli nám jiné ceny – výhodnější. Předbíhali se, kdo nám podá lepší nabídku. A víte, kdo je v tomto konkurenčním boji vítězem? Jste to vy. Pokud budete posílat zboží s námi, tak pro vás platí naše ceny. A ty jsou určitě nižší, než vaše současné.

Čas jsou peníze.

Co všechno leží na vašich bedrech? Marketing, účetnictví, skladování zboží, spokojenost zaměstnanců, hledání nových příležitostí, rozvoj obchodu atd. Je toho hodně. Vždy, když se něčím zabýváte, je to na úkor něčeho jiného. A vy se musíte rozhodnout, jaká varianta je pro obchod nejpřínosnější. Někdy je to opravdu těžká volba. Ale nemusí být. Pokud využijete fulfillmentu, tak vám odpadnou starosti se skladem a objednávkami. Uleví se vám a budete výkonnější v jiných oblastech. Například v marketingu, který vám vydělá více peněz.

Potřebujete opravdu celý sklad?

Provoz skladu nebývá nejlevnější záležitostí. Musíte zaplatit pronájem, nebo si ho rovnou koupit. O této ceně rozhoduje velikost skladu, lokalita a další faktory. Ale tím náklady nekončí. Musíte zajistit vhodné podmínky pro skladování. Například skladování potravin je dokonce malá věda. Také nepodceňujte bezpečnost, ze skladu se nesmí nic ztratit. Vhodný je například kamerový systém. A samozřejmostí jsou spolehliví zaměstnanci.

Když využijete fulfillmentu, tak nic z toho řešit nemusíte. Zaplatíte jen za místo ve skladu, které skutečně využijete. A starosti s bezpečností a vhodnými podmínkami vypustíte z hlavy. Za to máme zodpovědnost my. Vy už budete muset řešit jediný problém – jak naložíte se svým volným časem.